Szanowni Klienci, z dniem 01.06.2022 r. Skyhelp.pl zakończył obsługę nowych spraw. Obecnie procesowane są wyłącznie sprawy Klientów zgłoszone do 31.05.2022 r.
Jeśli chcesz złożyć wniosek o odszkodowanie za opóźniony lub odwołany lot, zapraszamy do skorzystania z usług AirCashBack.com.
placeholder-image

Opóźniony lub odwołany lot?

Odszkodowania za odwołany i opóźniony lot

Odszkodowanie od linii lotniczych

Opóźniony samolot Aeroflot – odszkodowanie

Każdy lot samolotem jest stresującym przeżyciem. Zarówno dla osób, które lecą pierwszy raz, jak i dla tych podróżujących regularnie. Odprawa i przygotowanie do wylotu wymagają poświęcenia dość dużej ilości czasu. Dodatkowo często występują kilku- lub nawet kilkunastominutowe opóźnienia startu.

Złóż wniosek teraz

Jak otrzymać odszkodowanie od Aeroflot?

Niekiedy niestety zdarza się, że oczekiwanie na wylot przeciąga się nawet do paru godzin bądź zostaje on całkowicie odwołany. Wówczas, biorąc pod uwagę zmarnowany czas, poświęcone obowiązki oraz pieniądze – warto ubiegać się o odszkodowanie. Przepisy prawa europejskiego chronią każdego pasażera linii lotniczych. Dzięki naszej firmie cała procedura trwa zaledwie kilka minut i nie wymaga specjalistycznej wiedzy.

Gwarancją wysokiej jakości naszych usług jest nieustannie poszerzające się grono zadowolonych klientów. Skyhelp działa od lat, oferujemy pomoc w otrzymaniu odszkodowania od wielu linii. Nie czekaj, wypełnij wniosek i skorzystaj z najlepszej oferty na rynku.

Wielu podróżujących samolotami nie wie o przysługujących im prawach, tym samym nie korzystając z możliwości złożenia reklamacji. W ostatnim czasie opóźnienia startu lotów są coraz częstszym zjawiskiem. Warto wówczas pamiętać o możliwości otrzymania rekompensaty za stracony czas.

Aeroflot – pomoc w uzyskaniu rekompensaty

Aeroflot to państwowe linie lotnicze Rosji. Jest to największy rosyjski przewoźnik, który dokłada wszelkich starań, aby każdy pasażer był zadowolony z usług linii. Mimo wszystko – czasami zdarzają się jednak znaczne opóźnienia lub brak lotu. Co wtedy należy zrobić i jak ubiegać się o rekompensatę?

Razem z nami poznasz przysługujące Ci prawa oraz uzyskasz odszkodowanie. Wypełnianie skomplikowanych formularzy i tym samym długie oczekiwanie na odpowiedź to już przeżytek. Jeśli chcesz wiedzieć, czy w Twojej sytuacji możesz ubiegać się o zwrot kosztów, wyślij do nas dane lotu, a my sprawdzimy wszystko za Ciebie! Nasi pracownicy do każdego zlecenia podchodzą niezwykle sumiennie i rzetelnie. Doskonała znajomość prawa sprawia, że nie mają sobie równych w dziedzinie składania reklamacji. Wszelkie formalności dotyczące uzyskania odszkodowania od firmy Aeroflot bierzemy na siebie.

Pamiętaj, że chcąc otrzymać zwrot kosztów, musisz skorzystać z przysługujących Ci praw. Linie same nie proponują wypłacenia rekompensat. Procedura ta rozpoczyna się jedynie w przypadku wszczęcia postępowania administracyjnego bądź sądowego. Wymaga to przedłożenia odpowiednich dokumentów i co najmniej podstawowej wiedzy z zakresu prawa. Wybierając naszą firmę, masz pewność, że zajmiemy się tym w sposób profesjonalny. Nasi pracownicy wiedzą wszystko o prawach pasażera.

Wystarczy tylko kilka minut na wypełnienie ankiety, w której podasz najważniejsze informacje na temat opóźnionego lub odwołanego lotu, abyśmy mogli zająć się Twoją sprawą. Oferujemy obsługę kompleksową – będziesz na bieżąco informowany o postępach w sprawie. W każdym momencie masz możliwość skorzystania z usług naszych doradców. Jesteśmy specjalistami w uzyskiwaniu odszkodowań od linii Aeroflot.

W ramach oferowanych usług gwarantujemy: darmową weryfikację złożonego wniosku, rzetelną analizę uzyskanych dokumentów i ewentualną pomoc w ich poprawnym skompletowaniu oraz błyskawiczną wypłatę przyznanego odszkodowania. Dodatkowo – jeżeli złożona reklamacja zostanie rozpatrzona negatywnie i nie zostanie przyznana rekompensata, nie pobieramy opłaty za wykonane przez nas działania.

Odwołanie lotu Aeroflot – kiedy należy się odszkodowanie

Zwrotu kosztów za opóźniony samolot Aeroflot nie można wymagać w każdej sytuacji. Najważniejszym aspektem branym pod uwagę jest to, czy lot nie odbył się z winy linii, czy z przyczyn niezależnych od Aeroflot np. gwałtowna zmiana pogody.

Jeżeli opóźnienie lotu trwało dłużej niż 3 godziny lub został on odwołany, a informacja na ten temat nie doszła do Ciebie wcześniej niż 14 dni przed spodziewanym wylotem – masz prawo wymagać rekompensaty od przewoźnika za spóźniony bądź nieodbyty lot.

Jednak jeśli tej sytuacji towarzyszyły niecodzienne okoliczności, takie jak: niebezpieczna burza lub silny wiatr, nieoczekiwane problemy medyczne, niebezpieczeństwo w danym kraju, strajk – firma nie ma obowiązku udzielać rekompensaty. W przypadku awarii samolotu wynikającej z winy Aeroflot bądź strajku pracowników danej linii lotniczej, należy Ci się odszkodowanie za spóźnienie.

Według prawodawstwa Unii Europejskiej rekompensata powinna zostać wypłacona pasażerowi również wtedy, gdy nie został on wpuszczony na podkład samolotu. Powodem tego może być sprzedanie przez linię lotniczą zbyt dużej ilości biletów na konkretny lot.

Złóż wniosek teraz

Pomoc w uzyskaniu rekompensaty od Aeroflot

Jeżeli chcesz powierzyć sprawę uzyskania swojego odszkodowania naszej firmie, musisz nam przekazać: numer lotu, adres e-mail i dodatkowe dane personalne. Tylko posiadając te informacje, możemy walczyć o rekompensatę w Twoim imieniu.

Częstą praktyką stosowaną przez linie Aeroflot w przypadku problemów z opóźnieniami samolotów jest zmiana rezerwacji na inny lot. Jeżeli taka alternatywa Ci odpowiada, możesz z niej skorzystać bez ponoszenia dodatkowych kosztów. Jeśli nie – sprawa reklamacji jest kierowana dalej.

Korzystając ze strony internetowej Aeroflot, masz prawo zrezygnować z lotu i przeprowadzić do końca zmiany rezerwacyjne. W przypadku wyboru innego lotu powinieneś uiścić opłaty manipulacyjne i dodatkowe należności wynikające z modyfikacji rezerwacji np. dopłata do droższego biletu.

Według rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady – WE 261 z 11 lutego 2004 roku, pasażerowie w Europie mogą ubiegać się o rekompensatę od firmy Aeroflot w wysokości:

  • 250 € – jeżeli łączna trasa lotów nie przekracza 1500 km, a opóźnienie wynosi trzy godziny lub więcej,
  • 300 € – opóźnienia trwające od trzech do pięciu godzin,
  • 400 € – gdy łączna trasa lotów jest większa niż 1500 km, ale mniejsza niż 3500 km albo na terenie Unii Europejskiej przekracza 1500 km,
  • 600€ – opóźnienia trwające ponad cztery godziny, kiedy łączna trasa lotów przekracza 3500 km (maksymalna wysokość odszkodowania).

Bardzo często wysokość rekompensaty jest dużo wyższa niż pełna kwota przeznaczona na wycieczkę wraz z biletami. Dlatego więc nie czekaj dłużej – jeżeli podejrzewasz, że przysługuje Ci prawo odszkodowania, zgłoś się do nas!

W przypadku opóźnień trwających ponad pięć godzin, oprócz możliwości starania się o rekompensatę, otrzymasz od linii Aeroflot: zwrot całej kwoty wydanej na dany lot. Jeżeli przez opóźnienie nie zdążysz na inne rezerwacje – przyznany zostanie Ci również zwrot środków, pełne wyżywienie i możliwość bezpłatnego powrotu na lotnisko, z którego zaczynała się podróż. Jeśli musisz czekać całą noc, przysługuje Ci też hotel oraz transport.

Jeśli Twój lot został odwołany, to już teraz wypełnij nasz wniosek i dowiedz się, czy powinieneś dostać odszkodowanie. Samo wypełnienie ankiety nic nie kosztuje, a w związku ze złożoną reklamacją możesz uzyskać nawet do 600 € za zwłokę ze strony linii lotniczych!

Nie czekaj

Z nami czekają Cię 3 kroki aby uzyskać odszkodowanie – kilka minut na wypełnienie wniosku

kroki ikona

Wypełniasz wniosek na naszej stronie

Zajmie Ci to jedynie kilka minut.

kroki ikona

My indywidualnie weryfikujemy Twój lot

Zgłaszamy wniosek o odszkodowanie do linii lotniczych w Twojej sprawie. Informujemy Cię na bieżąco o postępach.

kroki ikona

Wypłacamy Ci uzyskane odszkodowanie

Pobieramy prowizję jedynie w przypadku pozytywnej weryfikacji wniosku. Nie ponosisz innych kosztów.