placeholder-image

Opóźniony lub odwołany lot?

Możesz otrzymać
rekompensatę
nawet do 600 €

Odszkodowanie od linii lotniczych

Opóźniony samolot Air Canada – odszkodowanie

Wielu podróżnych wybiera samolot jako najszybszy i najbardziej komfortowy środek transportu. Niestety niektórym niedane było cieszyć się przywilejami podniebnych wojaży. To wszystko za sprawą zakłóceń, do jakich może dojść z przyczyn zależnych, bądź niezależnych od przewoźnika. Warto mieć na uwadze, że za wszelkie niedogodności, o ile nie spowodowały ich okoliczności nadzwyczajne, należy się odszkodowanie.

Za odwołany lot Air Canada, podobnie jak wszyscy inni przewoźnicy, zobligowany jest do udzielenia rekompensaty. Niestety dla pokrzywdzonych pasażerów oznacza to zazwyczaj propozycję zmiany terminu lotu lub wydanie vouchera na kolejne zakupy w firmie. Tymczasem najczęściej taka próba przeprosin jest nieadekwatna do poniesionych strat.

Pamiętaj, że jeżeli nie satysfakcjonują Cię warunki zaproponowane przez Air Canada za odwołany lot, reklamacja może być złożona w każdej chwili (lecz nie później niż 3 lata od daty planowanego lotu). O pozostałych warunkach i naszym udziale w całym procesie przeczytasz dalej.

Złóż wniosek teraz

Jak uzyskać odszkodowanie za opóźniony samolot Air Canada?

Już na lotnisku, w momencie, gdy dochodzi do zakłóceń lotu, warto zgromadzić i zanotować szczegóły całego wydarzenia. Będą one miały duże znaczenie dla rezultatu reklamacji w Air Canada za odwołany lot. Również za opóźnienie wynoszące powyżej trzech godzin możesz oczekiwać finansowej rekompensaty. Ale uwaga! Czas przylotu to moment, w którym załoga otwiera drzwi, a nie moment dotknięcia podłoża kołami samolotu. To tylko jeden z „kruczków”, które trzeba znać, aby wszcząć procedurę ubiegania się o odszkodowanie w Air Canada za odwołany lot.

Dlatego, aby dobrze przygotować się do zmagań z rynkowym potentatem, trzeba przygotować odpowiednie dokumenty. Dostarcz nam dane na temat planowanej daty i godziny odlotu, miejsca zdarzenia, okoliczności, które sprawiły, że lot się opóźnił lub nie odbył. My pomożemy Ci w oszacowaniu należnej kwoty rekompensaty. Wsparcie specjalistów znających branżę i aktualnie obowiązujące przepisy będzie pomocne już na etapie wysyłania reklamacji do Air Canada za odwołany lot oraz wniosku do krajowego organu wykonawczego. U boku klientów stajemy również wtedy, gdy sprawa trafia do sądu.

Odwołanie lotu Air Canada – kiedy należy się odszkodowanie?

Prawo jasno definiuje sytuacje, w których podróżny może ubiegać się w Air Canada o odszkodowanie za odwołany lot. Dotyczy to:

  • wszystkich osób, które poniosły straty, nie tylko obywateli Unii Europejskiej,
  • lotnisk położonych na terenie Unii Europejskiej,
  • sytuacji, w których odprawa nie była opóźniona i odbyła się przynajmniej 45 minut przed planowanym odlotem,
  • zdarzeń, w których wina była po stronie przewoźnika i nie miała nic wspólnego z czynnikami niezależnymi tj. strajkiem obsługi lotniska, zagrożeniem terrorystycznym, złymi warunkami pogodowymi itp.
  • lotów, które odbyły się w ciągu ostatnich trzech lat.

Odszkodowanie oferowane przez przewoźnika może przybrać różne formy. Znane są też przypadki, że wartość zaproponowanego vouchera, kuponu czy inny termin lotu nie rozwiązywały kłopotów klientów i miały mocno zaniżoną wartość. Innym problemem jest nadużywanie pojęcia „nadzwyczajnych okoliczności” przez przewoźników, w tym Air Canada. Odszkodowanie za odwołany lot należy się także w przypadku trudności technicznych czy operacyjnych po stronie firmy świadczącej usługi.

Pamiętaj, że Rozporządzenie (WE) nr 261/2004 Parlamentu Europejskiego i Rady jasno precyzuje, że wartość odszkodowania może wynieść do 600 Euro. Kwota ta jest oczywiście zmienna i zależy od kilku czynników. Pomożemy Ci ustalić realną wartość rekompensaty, na jaką zasługujesz.

Pomoc w uzyskaniu rekompensaty od Air Canada

Znamy wiele przypadków, w których rozczarowani i sfrustrowani pasażerowie próbowali samodzielnie dociekać sprawiedliwości. Wielu z nich zrezygnowało jednak z ubiegania się o odszkodowanie, ponieważ cała procedura trwa dość długo, wymaga dobrej znajomości przepisów prawa i oczywiście nieustępliwości. W imieniu naszych klientów uzyskaliśmy już wiele odszkodowań za opóźniony lot od Air Canada.

Dlaczego my?

  • jesteśmy skuteczni i doświadczeni, na koncie mamy wiele pozytywnie rozpatrzonych reklamacji za odwołany lot od Air Canada i innych przewoźników,
  • dysponujemy bardzo dokładną i obszerną bazą lotów oraz archiwalnymi informacjami na temat warunków pogodowych, jakie panowały w danym dniu,
  • pomożemy Ci precyzyjnie oszacować wysokość należnej rekompensaty, abyś nie poniósł strat,
  • dobrze znamy regulacje zawarte w unijnym rozporządzeniu WE 261/2004 Parlamentu Europejskiego i Rady z dnia 11 lutego 2004 roku oraz umiemy prawidłowo interpretować obowiązujące zapisy.

Wiemy, że sytuacja, w której plan wakacji czy podróży służbowej uległ załamaniu, zawsze jest stresująca. Apelujemy jednak, aby z rozwagą podchodzić do rekompensat oferowanych przez przewoźników. Zdarza się, że firmy ten, w tym Air Canada, w ramach odszkodowania za odwołany lot, proponują vouchery na kolejne zakupy czy zmianę terminu lotu. Takie „przeprosiny” nie zawsze mają wartość adekwatną do poniesionych strat.

Nie czekaj

Z nami czekają Cię 3 kroki aby uzyskać odszkodowanie – kilka minut na wypełnienie wniosku

kroki ikona

Wypełniasz wniosek na naszej stronie

Zajmie Ci to jedynie kilka minut.

kroki ikona

My indywidualnie weryfikujemy Twój lot

Zgłaszamy wniosek o odszkodowanie do linii lotniczych w Twojej sprawie. Informujemy Cię na bieżąco o postępach.

kroki ikona

Wypłacamy Ci uzyskane odszkodowanie

Pobieramy prowizję jedynie w przypadku pozytywnej weryfikacji wniosku. Nie ponosisz innych kosztów.