Szanowni Klienci, z dniem 01.06.2022 r. Skyhelp.pl zakończył obsługę nowych spraw. Obecnie procesowane są wyłącznie sprawy Klientów zgłoszone do 31.05.2022 r.
Jeśli chcesz złożyć wniosek o odszkodowanie za opóźniony lub odwołany lot, zapraszamy do skorzystania z usług AirCashBack.com.
baner
Blog

Powstał nowy Ranking Kancelarii Odszkodowawczych

Odszkodowania za odwołane loty to nie wszystko! Ostatnio został stworzony nowy ranking, który przedstawia najlepsze kancelarie odszkodowawcze, a zwycięzcą rankingu jest nowość na tym rynku, czyli kancelaria online! Sprawy związane z odszkodowaniami za szkody osobowe opisane są w ciekawy sposób na ich blogu.

Dlaczego Ranking Kancelarii Odszkodowawczych jest najlepszym narzędziem dla poszkodowanego?

To bardzo proste – Ranking zbiera opinie od zwykłych ludzi, którzy byli poszkodowani w wypadkach komunikacyjnych i na ich podstawie pozycjonuje konkretne kancelarie według jakości ich usług oraz ilości wystawionych opinii. 

Bardzo istotne jest to, że Ranking zbiera wszystkie te opinie na bieżąco, a nawet pokazuje je swoim użytkownikom w zakładce “Kancelarie”, która przedstawia firmy pomagające w uzyskaniu odszkodowania. Potencjalni klienci kancelarii mogą tam znaleźć opisy danych firm, a także przeczytać opinie użytkowników na temat świadczonych przez te firmy usług.  

Algorytm, za pomocą którego wyliczone wszystkie oceny firm w Rankingu Kancelarii Odszkodowawczych, jest jawny i można zobaczyć wszystkie jego części składowe na stronie, co bez wątpienia dodaje tym ocenom wiarygodności oraz stanowi dla potencjalnych klientów ważną pomoc przy wyborze tej kancelarii, która będzie najlepsza dla osiągnięcia sukcesu w Ich sprawie. 

Warto też zwrócić uwagę na to, w jaki sposób klienci wypowiadają się na temat konkretnych firm, bo właśnie z tych opinii można dowiedzieć się czegoś na temat sposobu funkcjonowania danej kancelarii, a także na temat jej skuteczności i sprawności działania. Dodatkowo użytkownicy często też wspominają o tym, po jakim czasie otrzymali od danej firmy należne im pieniądze, a przecież dla każdego klienta ważny jest nieodległy termin otrzymania przysługujących mu świadczeń. 

ranking odszkodowania

Czym należy się kierować przy wyborze odpowiedniej kancelarii odszkodowawczej?

Na blogu został opublikowany bardzo ważny artykuł, który pomaga określić, jaka kancelaria odszkodowawcza jest najlepsza. Wbrew pozorom taki wybór może nie być prosty, bo wpływa na niego wiele różnych czynników. 

Bardzo ważny jest sposób, w jaki kancelarie pozyskują swoich klientów. Często dochodzi do tego, że takie firmy pomijają dobro klienta i stosują nieuczciwe praktyki, czyli na przykład pozyskiwanie Twoich danych z zewnętrznych źródeł. Jeśli przedstawiciel takiej kancelarii samemu się do Ciebie zgłasza, to jest to pierwsza oznaka tego, że jego pracodawcy nie prowadzą firmy w uczciwy sposób.  

Równie ważna jest Twoja wygoda jako osoby poszkodowanej. Zdarza się przecież, że w wyniku doznanej szkody dojazdy do różnych placówek stanowią dla Ciebie problem. Właśnie wtedy najlepszym rozwiązaniem będzie kancelaria online, z którą wszystkie formalności załatwisz, przebywając w swoim domu. 

Wcześniej wspomniana zasada samego rankingu, czyli priorytet na ilość opinii, a zatem również na doświadczenie i wiedzę pracowników kancelarii, również jest wielce istotna. Odpowiednio przygotowany ekspert ds. odszkodowawczych przeprowadzi w twoim imieniu negocjacje w nienaganny sposób i zapewni Ci największe szanse na godne odszkodowanie. Najlepsze kancelarie zapewniają też możliwość kontaktu z twoim pełnomocnikiem, jeżeli zajdzie taka potrzeba. 

kancelaria odszkodowawcza

Czy zdarzyło Ci się usłyszeć, że poprowadzenie Twojej sprawy będzie płatne z góry? Jeśli tak, to również jest to znak, że nie powinieneś powierzać swojej sprawy w ręce osób, które takiej płatności zażądały. Sprawa polega na tym, że doświadczony zespół odszkodowawczy, który ma na swoim koncie sukcesy, raczej nie zażąda opłaty z góry, bo wie, czy istnieje szansa na to, aby wywalczyli oni dla Ciebie godne odszkodowanie powypadkowe. Jeśli takiej szansy nie ma, to firma potraktuje Cię uczciwie i poprzestanie na analizie Twojej sprawy, nie dając Ci złudnej nadziei i mydląc oczu, byleby mieć możliwość zarobienia na Twoim nieszczęściu przy bardzo nikłej szansie na końcowy sukces. 

Czy można uzyskać pomoc po śmierci w wypadku osoby nam bliskiej? 

Najgorsze są te wypadki, w których ktoś traci bliską mu osobę. Na blogu Rankingu znajduje się artykuł, który szeroko opisuje świadczenia pośmiertne dla członków rodziny zmarłego.

Należy jednak rozróżnić te dwa świadczenia w przypadku śmierci osoby bliskiej, bo wedle ustawy zadośćuczynienie ma wynagrodzić doznane krzywdy, a zadaniem odszkodowania jest wyrównanie szkody spowodowanej przez sprawcę wypadku.

Zadośćuczynienie jest zatem świadczeniem, które przysługuje zgodnie z pokrewieństwem osoby uprawnionej i osoby zmarłej oraz ze szczególnym uwzględnieniem bliskości ich wzajemnej relacji i służy do wynagrodzenia strat niematerialnych, a zatem krzywdy psychicznej, której doznała rodzina na skutek śmierci ich bliskiego w wypadku.

Odszkodowanie ma wyrównać szkody, czyli dotyczy strat materialnych, które poniosła rodzina w związku z wypadkiem. Zgodnie z art. 446 § 3 k.c. odszkodowanie przysługuje wtedy, kiedy poszkodowany doznał na skutek śmierci zmarłego znacznego pogorszenia sytuacji życiowej. Ważne jest tutaj wskazanie na określenie pogorszenia się jako znaczne, co oznacza, że nie każdy może się ubiegać o takie odszkodowanie. 

W związku z tym, że po śmierci bliskiej osoby przeżywamy trudne chwile, lepiej jest starać się o świadczenia związane z tą śmiercią nie samemu, lecz z pomocą specjalistów. Takie rozwiązanie pozwoli nie tylko na oszczędzenie sobie bólu i nerwów, ale również zapewnia największe szanse na sukces. Ranking Kancelarii Odszkodowawczych pozwala na 

Kto jest uprawniony do uzyskania świadczeń po śmierci osoby bliskiej w wypadku?

Kodeks cywilny nie precyzuje dokładnie, kto może ubiegać się o zadośćuczynienie i odszkodowanie po śmierci swojego bliskiego w wypadku. Sądy i ubezpieczyciele zwracają jednak szczególną uwagę na stopień pokrewieństwa i zażyłości osoby poszkodowanej w stosunku do zmarłego. Na ogół przyjmuje się, że uprawnieni do uzyskania świadczeń są:

  • rodzice;
  • małżonek/małżonka; konkubent/konkubina;
  • rodzeństwo;
  • dzieci;
  • dziadkowie;
  • wnuki.

Jak wygląda dochodzenie odszkodowań?

Na Rankingu pojawił się też niezwykle istotny artykuł, który wyjaśnia, na czym polega dochodzenie odszkodowań z OC sprawcy i jakie są możliwości z tym związane.

Sytuacja wygląda więc tak, że opcji jest całkiem sporo, ale nie wszystkie z nich są rozsądnym wyborem w różnych sytuacjach. W związku z tym najlepiej jest od razu przekazać sprawę do analizy specjalistom, jeśli jest ona w jakimkolwiek stopniu poważna. Dlaczego? Bo ubezpieczyciele niechętnie wypłacają odpowiednie świadczenia za poważne sprawy związane z dużym uszczerbkiem na zdrowiu. Inaczej wygląda sytuacja przy mało dotkliwych obrażeniach, które nie uprawniają do wysokiego odszkodowania za poniesione straty i zadośćuczynienia za doznane krzywdy.

Pierwsza opcja to samodzielne dochodzenie roszczeń, które jest zalecane tylko wtedy, kiedy doznałeś/aś niewielkiego uszczerbku na zdrowiu. Do uzyskania wysokich świadczeń za poważne urazy potrzebna będzie specjalistyczna wiedza na temat obowiązującego prawa i zgromadzenie wszelkich dokumentów, które mogłyby posłużyć jako dowody w sprawie sądowej lub też w trakcie negocjacji z ubezpieczycielem sprawcy wypadku. Na szczęście istnieje jeszcze dodatkowa możliwość przy samodzielnym dochodzeniu roszczeń, a jest nią odwołanie od decyzji ubezpieczyciela, które można napisać własnoręcznie lub też nabyć je od zaufanej firmy oferującej takie pismo.

Jeśli uszczerbek na zdrowiu jest większy, to wtedy zazwyczaj potrzebna będzie pomoc specjalistów, choć zdarzają się przypadki, w których ubezpieczyciel wypłaca poszkodowanemu uczciwą kwotę. Pomoc specjalistów można uzyskać na 3 sposoby, z których 2 są zdecydowanie pewniejsze, ale również droższe. 

W jaki sposób można dochodzić swoich roszczeń odszkodowawczych?

Najtańsza opcja to skorzystanie z pomocy Rzecznika Finansowego, który może wszcząć pozasądowe postępowanie polubowne, jeżeli złożysz odpowiedni wniosek i uiścisz opłatę w wysokości 50 zł. Za darmo można też złożyć wniosek o interwencję. Warto jednak pamiętać o tym, że Rzecznik ma zadbać o to, żeby obie strony sporu były zadowolone, a Towarzystwo Ubezpieczeniowe będzie zadowolone wtedy, kiedy wypłaci jak najmniejszą kwotę poszkodowanemu.

Pozostałe dwie opcje, które są najpewniejszym sposobem na uzyskanie jak największych funduszy, to kancelarie odszkodowawcze pobierające opłatę tylko za sukces w Twojej sprawie i kancelarie adwokackie/radcowskie. Te drugie wymagają opłaty z góry i stałej opłaty za każdą godzinę pracy, niezależnie od wyniku Twojej sprawy. 

Podsumowanie

  • Ranking Kancelarii Odszkodowawczych to zupełna nowość, której twórcy stawiają na najbardziej wiarygodne sposoby oceniania firm zajmujących się odzyskiwaniem odszkodowań dla osób poszkodowanych w wypadkach.
  • Bardzo ciekawym elementem na stronie Rankingu jest blog, który przekazuje rzetelną wiedzę na temat spraw związanych z odszkodowaniami.
  • Ranking jest stale aktualizowany w oparciu o najnowsze opinie klientów, dzięki czemu nie staje się przestarzały.
  • Niezwykle istotne są artykuły na temat dochodzenia odszkodowań, wyboru odpowiedniej kancelarii odszkodowawczej i na temat zadośćuczynienia za śmierć w wypadku. 

Ranking Kancelarii Odszkodowawczych to najnowsze narzędzie, które bazuje na opiniach użytkowników. Dzięki niemu znajdziesz najlepsze rozwiązanie.

Czytaj naszego bloga
Te artykuły mogą Cię zainteresować

Znajdziesz tutaj wiele wskazówek, dzięki którym dobrze przygotujesz się do podróży ale również będziesz znać swoje prawa w przypadku zakłóconego lotu.

placeholder-image
książka ikona

Odszkodowanie za kredyt we frankach

Odszkodowanie za kredyt we frankach

Odszkodowania za odwołane loty to nie wszystko! Ostatnio został stworzony nowy ranking, który przedstawia najlepsze kancelarie odszkodowawcze, a zwycięzcą rankingu jest nowość na tym rynku, czyli kancelaria online! Sprawy związane z odszkodowaniami za szkody osobowe opisane są w ciekawy sposób na ich blogu.

placeholder-image
książka ikona

Upadłość biura podróży 2022 – jak postępować?

Upadłość biura podróży 2022 – jak postępować?

Odszkodowania za odwołane loty to nie wszystko! Ostatnio został stworzony nowy ranking, który przedstawia najlepsze kancelarie odszkodowawcze, a zwycięzcą rankingu jest nowość na tym rynku, czyli kancelaria online! Sprawy związane z odszkodowaniami za szkody osobowe opisane są w ciekawy sposób na ich blogu.

placeholder-image
książka ikona

Prawa pasażerów – co musisz wiedzieć?

Prawa pasażerów – co musisz wiedzieć?

Odszkodowania za odwołane loty to nie wszystko! Ostatnio został stworzony nowy ranking, który przedstawia najlepsze kancelarie odszkodowawcze, a zwycięzcą rankingu jest nowość na tym rynku, czyli kancelaria online! Sprawy związane z odszkodowaniami za szkody osobowe opisane są w ciekawy sposób na ich blogu.

placeholder-image
książka ikona

Odszkodowanie za opóźniony lot. Sprawdź, ile Ty możesz otrzymać!

Odszkodowanie za opóźniony lot. Sprawdź, ile Ty możesz otrzymać!

Odszkodowania za odwołane loty to nie wszystko! Ostatnio został stworzony nowy ranking, który przedstawia najlepsze kancelarie odszkodowawcze, a zwycięzcą rankingu jest nowość na tym rynku, czyli kancelaria online! Sprawy związane z odszkodowaniami za szkody osobowe opisane są w ciekawy sposób na ich blogu.